Személyre szabott dietetikai tanácsadás és étrend előnyei

Még mindig sokan azt gondolják, hogy egy cél eléréséhez, legyen ez a cél akár a fogyás vagy valamilyen betegség kezelésének étrendi kiegészítése, elegendő lehet ha egy olyan sablon étrendet követnek, ami másoknak már bevált. Sajnos ez a legtöbb esetben nem ilyen egyszerű.

A reflux tüneteinek csökkentése

A reflux elég gyakori betegség, a népesség akár 20-40%-át érintő kellemetlen tünetekkel járó probléma. Ennek során a gyomorból sav áramlik vissza a nyelőcsőbe, a légutakba vagy a szájüregbe. Ez többek között roncsolja a fogazatot és károsíthatja a nyelőcső nyálkahártyáját, amely hozzájárul a fekély kialakulásához. A tipikus tünetek, mint például gyomorégés, savas felböfögés, köhögés, rekedtség lehetővé teszik a reflux gyors felismerését, enyhe tünetek esetén viszont hosszú időbe telhet a diagnózis és a kezelés megkezdése. Amennyiben nem kezelik, vagy a páciens nem veszi komolyan a tüneteket, hosszú távon súlyos szövődményeket okozhat, pl. Légzőszervi gyulladás, nyelési nehézség, alvászavar, szívprobléma, ezért mindenképpen figyelmet érdemel ez a betegség.

Mit tegyél ha inzulinrezisztenciával diagnosztizáltak?

A vércukorszintünk szabályozásában elengedhetetlen szerepet tölt be az inzulin, amely hormonként segíti a sejtek cukorfelvételét. Inzulinrezisztencia esetében a sejteken lévő inzulin receptorokhoz az inzulin csak gyengén tud kapcsolódni. Emiatt lényegesen több inzulin termelődik a vérben ahhoz, hogy a sejtekbe a cukor bekerülhessen. Ha a hasnyálmirigy nem képes elegendő inzulint termelni akkor ez prediabéteszhez a későbbiekben pedig 2-es típusú cukorbetegséghez vezethet.

A fogyókúra- és a testtömeg megtartásának sikere összefügg a rendszeres méréssel?

A válaszunk röviden, igen. Ennek a bebizonyításához nem csak egy tudományos kutatási eredményt összegezünk, hanem hoztunk egy saját példát is. Egyik kedves kliensünk eredményén keresztül szeretnénk bemutatni, hogy hogyan működik a fogyás. Ha félsz mérlegre állni, érdemes elolvasnod ezt a cikkünket.

Mit (t)egyél húsvétkor, ünnepi alkalmakkor?

A legfontosabb szempont a mértéktartás. Az ünnepi étkezés alkalmával se egyél többet a szokásos hétköznapi adagodnál, ügyelj a mértékletességre és a változatosságra.

Szeretnél többet tudni a helyes táplálkozásról?

Iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre!

Kérlek add meg a neved!
Kérlek add meg az email címed!

© 2020, 2021, 2022, 2023 MYDIETETICS HUNGARY, Minden jog fenntartva

Adatkezelési tájékoztató